Menü Schließen

Akcje Greenpro Capital są duże dzięki Bitcoinowi

Greenpro Capital jest najnowszym inwestorem instytucjonalnym, który wskoczył do kryptońskiej przestrzeni, ogłaszając swój fundusz Bitcoin.

Akcje Greenpro Capital są duże dzięki Bitcoinowi
W miarę wzrostu ceny Bitcoin Future, coraz więcej inwestorów wskakuje na pokład pociągu kryptońskiego. Zaraz po tym jak Greenpro Capital (GRNQ) ogłosił uruchomienie funduszu Bitcoin, akcje spółki wzrosły o 101%.
Greenpro Capital ogłosił 28 grudnia 2020 roku, że zamierza uruchomić fundusz BTC, ponieważ wierzy, że Bitcoin zostanie wkrótce przyjęty przez wiodących interesariuszy finansowych, w tym banki, fundusze hedgingowe, firmy ubezpieczeniowe i inne kluczowe instytucje.

„Wierzymy, że strategiczne zarządzanie naszym bilansem, w połączeniu z wdrożeniem naszego funduszu $BTC i strategii kryptograficznej, przyniesie w przyszłości znaczącą wartość dla Spółki“ – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem spółki, BTC i altcoins, podobnie jak Ethereum, „zapewnią możliwość uzyskania lepszych zysków i zachowania wartości naszego kapitału w czasie, a nie posiadania gotówki“. GRNQ twierdzi również, że BTC jest wiarygodnym magazynem wartości.

Dyrektor generalny Greenpro, CK Lee, powiedział: „W pełni wierzymy w $BTC jako magazyn wartości“. Poleciłem naszym bankierom inwestycyjnym, aby w 1. kwartale 2021 r. zaciągnęli dług do 100 mln USD na inwestycje w BTC. Spółka zainwestuje również własne środki pieniężne w $BTC“.

Według doniesień, spółka wykorzysta CryptoSX, swoją spółkę zależną, do zakupu udziałów w BTC.

Spółka ma siedzibę w Kuala Lumpur i kilka biur w Azji. Opisuje się jako inkubator przedsiębiorczości „o zdywersyfikowanym portfelu biznesowym obejmującym finanse, technologię, bankowość, CryptoSx dla STO, zdrowie i wellness oraz sztukę piękną“.

W chwili obecnej akcje firmy są wyceniane na 2.0500 dolarów.

W miarę upływu czasu coraz więcej inwestorów instytucjonalnych przenosi się do ekosystemu kryptokurwalutowego. Spółka Massachusetts Mutual Life Insurance Co. zakupiła ostatnio 100 mln USD w BTC. Aktywa Fidelity Digital Assets pozwolą teraz klientom instytucjonalnym na wykorzystanie BTC jako zabezpieczenia kredytów gotówkowych. MicroStrategy zwiększyła ostatnio swoje udziały w BTC do około 62 000 bitcoins.

BTC to Garnering Attention
W ciągu ostatnich kilku tygodni Bitcoin przykuł dużą uwagę ze względu na jego niebotycznie wysoką cenę. Matka wszystkich kryptokryptowych walut obraca na poziomie 34.478,66 dolarów, co jest nowym, wszechobecnym szczytem.

Niedawno Paul Tudor Jones, amerykański miliarder i zarządzający funduszami hedgingowymi, powiedział, że BTC może zmienić się w cyfrowe złoto w ciągu najbliższych 20 lat.